LAJMI I FUNDIT:

Pamje që tregojnë rojet e kopshtit zoologjik duke u përpjekur të shpëtojnë nga gorilla

Pamje që tregojnë rojet e kopshtit zoologjik duke u përpjekur të shpëtojnë nga gorilla

Dy kujdestarë të kopshtit zoologjik Fort Worth në Teksas janë gjendur në një situatë mjaft të sikletshme teksa u përballën me një gorillë.

Në një moment tashmë viral pamjet që kanë mbledhur rreth 14 milionë shikime, gorilla Elmo shihet duke sulmuar në mënyrë agresive njërin nga rojet.

Roja vrapon drejt një dere ku menjëherë e përdor radion për të thirrur për ndihmë, transmeton Telegrafi.


Më pas kafsha përplaset në një kovë me ushqim dhe ndalon te dera.

Në video shihet gjithashtu edhe roja tjetër i cili nuk ishte në gjendje të arratisej derisa Elmo u zhvendos në një zonë larg daljes.

Ndërsa punonjësit e kopshtit përpiqeshin të shpëtonin, një burrë dhe një grua luteshin për ta.

“Zoti i ndihmoftë”, dëgjohet të thotë gruaja.

Duke u bazuar në video, duket se rojet i kanë shpëtuar të sigurt situatës duke mos pasur asnjë kontakt fizik me gorillën. /Telegrafi/

@ben306069 Shocking moment two keepers where left in an enclosure with Elmo a male silverback at the fort worth zoo #shocking #fortworthzoo #silverback #scary #zoo #zookeeper #gorilla #fyp #fortworth #elmothegorilla #exposed #coverup ♬ original sound – Ben306069

Në trend Fun

Më shumë
Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit - Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit - Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Interesante
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Interesante
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Disa nga objektet më të çuditshme në plazhet amerikane

Disa nga objektet më të çuditshme në plazhet amerikane

Interesante
Kalo në kategori