LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Vërshimet nga reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë tashmë disa komuna të Kosovës, ku përpos dëmeve materiale dhe bllokimit të rrugëve, këto reshje kanë shkaktuar pasoja të mëdha edhe në bujqësi. 

Reklama

Sipas disa fotografive të publikuara në rrjetin social në Facebook të faqes “Krushë e Madhe”, shihen se si janë mbuluar në ujë pemët e perimet në Krushë të Madhe.

Po ashtu në këto foto shihen edhe disa qytetarë se si i heqin nga stalla lopët dhe kafshët përreth.

Po ashtu këto reshje kanë shkaktuar edhe vështirësi në kalim në disa rrugë dytësore të Krushës së Madhe.

Ndërkaq, gjendje e rëndë është paraqitur edhe në rrugët e Rogovës së Hasit pas reshjeve të fundit, si dhe në Gjakovë.

Ndryshe, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dita e shtunë parashihet të ketë më shumë reshje shiu, duke e përfshirë tërë territorin e vendit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo

Lajme
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Lajme
Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Lajme
“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

“Burra”, Edi Rama publikon foton e Ali Ahmetit me babanë e Hashim Thaçit

Lajme

"1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë" - shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Fried: Ngjarjet e fundit në veri i kanë rrënjët në Serbi, Qeveria e Kosovës gaboi

Lajme
Kalo në kategori