Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ngushëlluat familjen Haradinaj, me rastine vdekjes së Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Haradinaj.

Pacolli, në një postim në Facebook, tha se Hilmi Haradinaj dha gjithçka për Kosovën.

Postimi i Pacollit:

“Baca Hilmi dha gjithçka për Kosovën. Ai sot nuk është në mesin tonë, fizikisht, por kujtimi i tij do të jetë i paharruar. Ngushëllimet e mia më të thella familjes Haradinaj, Gllogjanit dhe tërë Kosovës!”, ka shkruar Pacolli. /Telegrafi/