LAJMI I FUNDIT:

Osmani uron Genc Nimanbegun për marrjen e detyrës së re: Ulqini është jo vetëm pikë turistike, por edhe shtëpi e dytë për kosovarët

Osmani uron Genc Nimanbegun për marrjen e detyrës së re: Ulqini është jo vetëm pikë turistike, por edhe shtëpi e dytë për kosovarët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Genc Nimanbegu për marrjen e detyrës së re si kryetar i komunës së Ulqinit.

Osmani thotë se Ulqini mbetet si shtëpi e dytë për kosovarët, transmeton Telegrafi.

“Ulqini përherë është jo vetëm pikë turistike, por edhe shtëpi e dytë për kosovarët, duke manifestuar bujarinë e pakursyer”, ka shkruar ajo në Facebook.


Më tej, Osmani shton se “si vëllezërit e motrat tona, por edhe duke qenë popull shtetformues në Mal të Zi, shqiptarët në këtë shtet do ta kenë përkrahjen tonë të pakursyer”./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Drejtori i Qendrës Korrektuese në Smrekonicë: Faton Hajrizi nuk është arratisur, ai është larguar

Drejtori i Qendrës Korrektuese në Smrekonicë: Faton Hajrizi nuk është arratisur, ai është larguar

Drejtësi
Arratiset një i burgosur nga Burgu i Dubravës, Shërbimi Korrektues thërret konferencë për media

Arratiset një i burgosur nga Burgu i Dubravës, Shërbimi Korrektues thërret konferencë për media

Siguri
Rrëfimi i gruas zjarrfikëse, të vetmes në Kosovë

Rrëfimi i gruas zjarrfikëse, të vetmes në Kosovë

Siguri
Pesë qytetet me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

Pesë qytetet me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Lajme
Kalo në kategori