LAJMI I FUNDIT:

Osmani: Kosova vazhdon të udhëheqë me shembull në mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe mbrojtjen e drejtësisë

Osmani: Kosova vazhdon të udhëheqë me shembull në mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe mbrojtjen e drejtësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se miratimi i ( Magnitsky Act) ku sanksionohen të huajt për shkeljet e të drejtave të njeriut, tregon edhe njëherë angazhimin e Kosovës që kanë marrë në Samitin për Demokraci.

Reklama

Osmani ka përgëzuar edhe ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu për punën e saj në këtë ligj.

“Kosova vazhdon të udhëheqë me shembull në mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe mbrojtjen e drejtësisë. Unë e përgëzoj ministren Albulena Haxhiu për punën e saj në këtë ligj vendimtar”, ka deklaruar presidentja. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Siguri
Kalo në kategori