LAJMI I FUNDIT:

Osmani: Kemi ankimuar vendimet e KSHZ-së, do të paraqesim kallëzim ndaj anëtarëve të KSHZ-së

Osmani: Kemi ankimuar vendimet e KSHZ-së, do të paraqesim kallëzim ndaj anëtarëve të KSHZ-së

Bujar Osmani nga Fronti Europian në koherencën e sotme për shtyp tha se partitë e tjera politike në vend po bëjnë çmos që të mos lejojnë që një parti politike shqiptare të jetë e dyta vend.

“Opinioni vendor dhe ndërkombëtar ishin dëshmitarë të shkeljeve brutale të procedurave në KSHZ dhe vjedhjes evidente partiake dhe institucionale me vendimin për rivotim në vendet ku saktë ishin definuar se kanë fituar”, tha Osmani.


Ai tha se këto veprime kanë për qëllim moslejimin e një partie shqiptare që të jetë e dyta, zbutjen e humbjes tek partia shqiptare dhe njollosja e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor në kushte kur qeveria që organizon zgjedhje është e udhëhequr nga një kryeministër shqiptar.

Osmani shton se Fronti Europian ka ankimuar vendimet e KSHZ-së në Gjykatën Administrative, ndërsa paralajmëroi edhe kallëzim penal kundër anëtarëve të KSHZ-së./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Politikë
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Lajme
Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Lajme
Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Lajme
Drejtori i Shërbimit Korrektues: Faton Hajrizi është larguar pas orës një të mesnatës

Drejtori i Shërbimit Korrektues: Faton Hajrizi është larguar pas orës një të mesnatës

Siguri
Ish-drejtori i SHKK: Ishte për t'u habitur se si Faton Hajrizi me mbi shtatë vite burg u transferua nga Burgu i Sigurisë së Lartë në Smrekonicë

Ish-drejtori i SHKK: Ishte për t'u habitur se si Faton Hajrizi me mbi shtatë vite burg u transferua nga Burgu i Sigurisë së Lartë në Smrekonicë

Siguri
Kalo në kategori