LAJMI I FUNDIT:

Opel zbuloi se çfarë planifikon me Corsan

Opel zbuloi se çfarë planifikon me Corsan

Opel Corsa ka lindur dy herë në gjeneratën e fundit, dhe tani ne zbulojmë se çfarë i pret e ardhmja.

Reklama

Corsa aktuale supozohej të ishte modeli i fundit nën kapakun e General Motors, dhe më pas erdhi Stellantis.

Shefi i ri prezantoi rregulla të reja dhe Corsa më pas mori bazën e modeleve të tjera në shqetësim.

Tani zbulojmë se çfarë do të ndodhë në të ardhmen.

Dhe një e ardhme e tillë mund t’i atribuohet pikërisht ndarjes së kostove ndërmjet kompanive brenda koncernit.

Corsa, 208, C3 dhe Ypsilon janë emrat që do të përfaqësojnë supermini me të njëjtën teknologji, por dizajne të ndryshme.

Atyre pothuajse me siguri do t’u bashkohet të paktën një model Fiat. /Telegrafi/