Tashmë është zyrtare, se One Plus 7T do të lansohet me 26 shtator në Indi dhe Amerikën Jugore, derisa Evropa duhet të pret deri më 10 tetor, që ta sheh nga afër këtë telefon.

Para se kjo të ndodhë, kompania ka shpërndarë një video, ku tregon linjat e pjesës së jashtme të këtij smartfoni, që vjen në versionin 7T dhe Pro, transmeton Telegrafi.

“I shpejtë dhe me butësi më të madhe se kurrë më parë, me ekran që ka kapacitet 90hZ” thuhet shkurt lidhur me këtë telefon të ri.

Në krahasim me modelin e fundit, linjat e tanishme janë më të rrumbullakëta, derisa butonat kanë mbetur thuajse të njëjtë.

Bazuar në të dhënat e deritanishme, thuhet se OnePlus 7T, do ta ketë procesorin Snapdragon 855+ dhe sistem prej tri kamerave. /Telegrafi/