OnePlus mbajti një ngjarje të lansimit për serinë 7 të produkteve, dhe, varësisht nga rajoni, kishte shumë për të treguar. Pajisja më gjerësisht e disponueshme është OnePlus 7 Pro, por kompania gjithashtu njoftoi një variant 5G të telefonit për Mbretërinë e Bashkuar. Ka gjithashtu edhe OnePlus 7, pajisja më e lirë e linjës.

OnePlus 7 përmban një gjuhë dizenjimi shumë më të ngjashëm me OnePlus 6T sesa OnePlus 7 Pro, por përfshin shumë nga përmirësimet e reja të vëllezërve më të mëdhenj.

Vjen me Platformën Mobile Qualcomm Snapdragon 855, si dhe deri në 8GB RAM dhe 256GB UFS 3.0.

Gjithashtu ka të njëjtën funksion RAM Boost për performancë të përmirësuar.

Pajisja gjithashtu ka një ekran 6.41 inç, por nuk ka normën e rifreskimit prej 90Hz të 7 Pro.

Edhe OnePlus 7 merr instalimin e altoparlantit stereo, ashtu si 7 Pro, dhe kamera në anën e pasme është përmirësuar ndjeshëm mbi 6T. Ka të njëjtin sensor 48MP si OnePlus 7 Pro, si dhe një sensor sekondar thellësie për portrete. Në pjesën e përparme, megjithatë, ju merrni të njëjtin dizajn Waterdrop si OnePlus 6T.

Natyrisht, për shkak të disa kompromiseve në krahasim me 7 Pro, por OnePlus 7 paketon disa përmirësime të rëndësishme mbi paraardhësit e tij.

Falë disa qosheve të prera në krahasim me modelin Pro, versioni i rregullt fillon në rreth 559 euro për modelin me 128GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 6GB RAM.

Nëse dëshironi modelin 8GB me 256GB hapësirë ​​ruajtëse, kjo do t’ju kushtojë € 609. /Telegrafi/