John Travolta është duke e vuajtur vdekjen e Olivia Newton-John, 73 vjeçare, e cila iu nënshtrua kancerit të gjirit të hënën, pasi luftoi me sëmundjen për 30 vjet.

Reklama

Travolta, 68 vjeç, tani ka humbur tre gra nga kanceri i gjirit, duke përfshirë gruan e tij 28-vjeçare Kelly Preston, me të cilën ka tre fëmijë.

Dekada më parë, Travolta e ka vuajtur edhe vdekjen e të dashurës Diana Hyland, e cila vdiq nga e njëjta sëmundje në vitin 1977, kur ajo ishte 41 vjeçe dhe ai 23 vjeçar.

Çifti u takua gjatë xhirimeve të “The Boy in the Plastic Bubble”, një film në të cilin Hyland portretizonte nënën e Travoltas.

Vdes në moshën 73 vjeçare këngëtarja dhe aktorja Olivia Newton-John Vdes në moshën 73 vjeçare këngëtarja dhe aktorja Olivia Newton-John
Reklama

Humbjet e Travoltas, për fat të keq, shkojnë përtej grave dhe kancerit të gjirit, duke humbur edhe djalin adoleshent Jett në 2009.

Reklama

Jett Travolta vdiq në moshën 16 vjeçare ndërsa familja ishte me pushime në Bahamas.

Shkaku i vdekjes së tij iu atribuua një konvulsioni, me të cilin ai luftoi që kur ishte foshnjë.

Jett ishte më i madhi nga fëmijët e Travoltas dhe Preston. Dy të tjerët janë vajza Ella Bleu dhe djali Benjamin. /Telegrafi/