LAJMI I FUNDIT:

Nuk shërben vetëm për të hequr manikyrin e thonjve: Pesë mënyra të shkëlqyera për ta përdorur acetonin në shtëpi

Nuk shërben vetëm për të hequr manikyrin e thonjve: Pesë mënyra të shkëlqyera për ta përdorur acetonin në shtëpi

Është i shkëlqyeshëm për të hequr njollat e forta

Reklama

Mjeti për heqjen e manikyrit, i bërë në bazë të acetonit, është i përshtatshëm jo vetëm për pastrimin e thonjve nga llaku. Mund të përdoret edhe për qëllime të tjera.

Heqja e bojës nga rrobat

Nëse stilolapsin e keni mbajtur në xhepin e përparmë dhe boja ka rrjedhur, atëherë nuk duhet ta hidhni menjëherë këmishën. Mund ta fshini njollën me një lëng me bazë acetoni dhe njolla do të largohet. Ajo që mbetet të bëni është të lani këmishën, transmeton Telegrafi.

Pastrimi i tastierës

Në tastierë grumbullohen shumë papastërti. Këto janë grimca pluhuri, të gjitha llojet e njollave dhe thërrimeve. Kjo flet jo vetëm për pamjen e tastierës, por edhe për funksionet e saj. Lëngu me bazë acetoni do të ndihmojë në pastrimin e tastierës. Për të thjeshtuar detyrën, mund të përdorni një syth pambuku dhe një furçë dhëmbësh.

Pastrimi i shatërvanëve dhe çezmave

Pas larjes, sedimenti mbetet në rubinet dhe në kokën e dushit. Heqësi i manikyrit mund të aplikohet në një sfungjer dhe ta vendosni në të gjitha sipërfaqet. Kjo do të heqë qafe sedimentin dhe njollat.

Shpërbërës i superngjitësit

Nëse gishtat tuaj ju janë ngjitur papritur, mos u shqetësoni. Nëse keni manikyri në shtëpi me aceton në përbërje, atëherë duhet ta aplikoni në lëkurë. Gishtat do të ndahen shpejt nga njëri-tjetri.

Pastrimi i njollave në dysheme me pllaka

Nëse njollat shfaqen në dyshemenë me pllaka, për shembull në kuzhinë dhe nuk mund të fshihen, ato mund të hiqen me një pecetë dhe heqës manikyri. Pas pastrimit, pllakat lahen me sapun dhe fshihen. Ky veprim nuk duhet të përdoret në dysheme druri pasi mund të prishet. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Bëje vet
KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

Lifestyle
Për të kapur majmunët, kjo mace zhvillon një taktikë të veçantë imitimi

Për të kapur majmunët, kjo mace zhvillon një taktikë të veçantë imitimi

Libri i madh i kafshëve
Kalo në kategori