LAJMI I FUNDIT:

Nuk po ndalen homazhet tek varri i Navalnyt, mijëra rusë sfidojnë ligjet e Putinit

Nuk po ndalen homazhet tek varri i Navalnyt, mijëra rusë sfidojnë ligjet e Putinit

Alexei Navalny është varrosur dje në kryeqytetin rus, Moskë.

Ish-opozitari rus dhe kritiku më i madh i Vladimir Putinit, i është dhënë lamtumira e fundit gjatë ditës së djeshme dhe mijëra njerëz morën pjesë në varrimin e tij.


Turmat në Moskë bërtisnin ‘Putini është një vrasës’ ndërsa u mblodhën për funeralin e Alexei Navalny
Lexo po ashtu Turmat në Moskë bërtisnin ‘Putini është një vrasës’ ndërsa u mblodhën për funeralin e Alexei Navalny

Edhe sot, ka pasur radhë të gjatë të njerëzve që kanë kryer homazhe tek varri i 47-vjeçarit.

Shumë video janë publikuar në rrjetet sociale, ku në disa raste shihen policët rusë teksa shtyjnë njerëzit që të lëvizin më shpejt.

Theksojmë se gjatë ditës së djeshme turmat bërtisnin ‘Putini është një vrasës’ ndërsa u mblidhnin për funeralin e Navalnyt.

Vladimir Putin nuk e duron poshtërimin - urdhëron arrestimin e pjesëmarrësve në varrimin e Navalnyt
Lexo po ashtu Vladimir Putin nuk e duron poshtërimin - urdhëron arrestimin e pjesëmarrësve në varrimin e Navalnyt

Kujtojmë se autoritetet ruse kanë paralajmëruar se janë të paligjshme tubimet për varrimin e ish-opozitarit rus.

Ndryshe, Navalny vdiq më 16 shkurt në një burg rus, ku po vuante disa dënime në saje të akuzave të sajuara. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Julian Assange lirohet nga burgu, pas marrëveshjes së arritur me Departamentin amerikan të drejtësisë

Julian Assange lirohet nga burgu, pas marrëveshjes së arritur me Departamentin amerikan të drejtësisë

Botë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Publikohen pamjet e para që tregojnë Julian Assange të lirë - pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë

Publikohen pamjet e para që tregojnë Julian Assange të lirë - pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë

Botë
Ky rajon italian do t'ju paguajë 30 mijë euro për t'u zhvendosur atje

Ky rajon italian do t'ju paguajë 30 mijë euro për t'u zhvendosur atje

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Kalo në kategori