Landon Dirnberger nuk i kushtoi rëndësinë e duhur momentit të lëshimit, nga një shkëmb në Arizona të Shteteve të Bashkuara.

Për pasojë, 39-vjeçari theu të dy nyjat e këmbëve, si dhe pësoi lëndime të konsiderueshme derisa përplasej për shkëmbi, transmeton Telegrafi.

Në vend se të kontrollonte parashutën, ai u deshi të përshëndes shokun që kishte afër dhe ra keq nga 75 metra lartësi.

Megjithatë, atij i dolën në ndihëm ekipi i mjekëve dhe miqtë e ti, duke e dërguar me kujdes të lartë, për t’i dhënë ndihmën mjekësore. /Telegrafi/