LAJMI I FUNDIT:

Nuk ia ndali ku kishte kërkuar, pasagjeri sulmon shoferin e autobusit në Stamboll – ua rrezikoi jetën tjerëve që ishin brenda

Nuk ia ndali ku kishte kërkuar, pasagjeri sulmon shoferin e autobusit në Stamboll – ua rrezikoi jetën tjerëve që ishin brenda

Në Stamboll të Turqisë, një person sulmoi shoferin e autobusit derisa po voziste dhe krejt kjo ndodhi me pretekstin se nuk e kishte ndalur mjetin motorik në vendin ku ai kishte kërkuar, derisa kishte shtypur butonin për ndalesë.

Reklama

Derisa sulmuesi ua rrezikoi jetën pasagjerëve tjerë në autobus, ky moment është kapur nga kamera e sigurisë, transmeton Telegrafi.

Pasagjeri kishte shtypi butonin që paralajmëron shoferin se ka kërkesë për të zbritur në Okmeydani, por duket se ai nuk e kishte dëgjuar apo parë, dhe në një moment iu afruar shoferit duke e akuzuar se nuk e ndali në destinacionin e kërkuar.

Madje në një moment pasagjeri humb durimin dhe fillon ta godasë me shuplaka shoferin, i cili tentonte të mbrohej dhe ta mbante nën kontroll autobusin që në ato momente ishte në lëvizje.

Mjaftonte një lëvizje e vogël e pakujdesshme, që të gjithë pasagjerët e tjerë që ishin brenda autobusit ta pësojnë në rast se do të vinte deri te ndonjë aksident.

E deri më tani policia nuk ka arrestuar askënd lidhur me këtë sulm, që për pak sa nuk ia mori jetën personave që ishin brenda. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Amerika
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
“Qeveria e Serbisë me deklarata nxitëse”, OKB: Të merren masa kundër kësaj retorike

“Qeveria e Serbisë me deklarata nxitëse”, OKB: Të merren masa kundër kësaj retorike

Serbia
Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Evropa
Kalo në kategori