Manchester United ka fituar 3-2 kundër Southamptonit në kuadër të javë dhjetë të Ligës Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Edinson Cavani me dy dhe Bruno Fernandes, derisa për The Saint që ishin vendas realizuan Jan Bednarek dhe James Ward-Prowse.

Manchester United ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.96, me Soputhamptonin që u vlerësua 6.60.

Unitedi mposhti Southamptonin në sekondat e fundit të takimit Unitedi mposhti Southamptonin në sekondat e fundit të takimit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Cavani që shënoi dy gola dhe u notua me 9.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte David de Gea që u vlerësua me 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/