Notat e lojtarëve: Italia 1-1 Anglia, Leonardo Bonucci ishte lojtari i ndeshjes

(Foto: Twitter/Italy)

Italia e ka mposhtur Anglinë në finale të Euro 2020, duke fituar përmes penalltive, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan 1-1.

Golin për Azzurët e shënoi Leonardo Bonucci, derisa për Tre Luanët realizoi Luke Shaw.

Italia ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.98, me Anglinë që u vlerësua 6.83.

Lexo po ashtu Italia kampione e Evropës, mposht Anglinë pas penalltive - detajet e finales së madhe

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë finale ishte Bonucci, që ishte edhe golashënues, duke u notuar me 8.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide, Bukayo Saka me vlerësimin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç