Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 4-1 ndaj Burleyt si mysafir në kuadër të Ligës Premier.

Manchester City me këtë fitore ka 32 pikë, tetë më pak se Liverpooli që ka një ndeshje më pak.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Rodri me notën 8.8, pasi shënoi një gol të bukur dhe në tërësi pati paraqitje të fortë.

Gabriel Jesus po ashtu u vlerësua lartë me notën 8.6, ndërsa Bernardo Silva me 8.1.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Pieters me 5.7. /Telegrafi/ 

Notat e lojtarëve të Burnley 

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt