LAJMI I FUNDIT:

Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se për çfarë qëllime përdoret piruni, nuk është vetëm për të ngrënë

Njerëzit vetëm tani po e kuptojnë se për çfarë qëllime përdoret piruni, nuk është vetëm për të ngrënë

Piruni është diçka që ne e përdorim çdo ditë, por nuk e dimë se mund ta përdorim edhe për qëllime të tjera.

Në fund të fundit, të ngrënit është një nga gjërat tona të preferuara për të bërë dhe ne nuk mund ta kryenim detyrën pa një pirun në dorë, shkruan The Mirror.

Por, pak persona e dinë se një pirun i thjeshtë ka shumë përdorime të tjera – dhe do të habiteni kur të zbuloni se sa shumë gjëra mund të bëjmë.


Një video në TikTok që flet pikërisht për këtë është bërë virale.

@tipshacks.us #foryou #fyp #learnontiktok #lifehacks #crafts ♬ original sound – Tips&Hacks

Videoja demonstron një sërë përdorimesh të pirunit dhe njerëzit nuk po mund ta besojnë se këto gjëra ju kishin ikur.

Përshembull ju mund ta përdorni për të rregulluar një patentë të xhaketës tuaj, mund ta përdorni për të hapur tapën e verës, të shtrydhni një hudër dhe mund ta përdorni për të fshirë qoshet në makinën tuaj duke e mbështjellë me një leckë.

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?
Lexo po ashtu Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Ju mund ta përdorni pirunin gjithashtu si një varëse për çelësa dhe gjithashtu për të mbështetur laptopin tuaj. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

A e dini se...
Më mirë ‘live’ se në foto? Ja arsyet pse kamera nuk është mikja juaj

Më mirë ‘live’ se në foto? Ja arsyet pse kamera nuk është mikja juaj

Stil
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Shtatë lule shumëvjeçare të cilat do të lulëzojnë gjatë tërë verës në kopshtin tuaj

Shtatë lule shumëvjeçare të cilat do të lulëzojnë gjatë tërë verës në kopshtin tuaj

Lule
Kalo në kategori