LAJMI I FUNDIT:

Njerëzit mendojnë se ky është një burrë i veshur si ari, kopshti zoologjik mohon spekulimet

Njerëzit mendojnë se ky është një burrë i veshur si ari, kopshti zoologjik mohon spekulimet

Njerëzit ngritën spekulimet se një ari në një kopsht zoologjik në Hangzhou të Kinës ishte në të vërtetë një punonjës i tyre me kostum.

Akuzat erdhi kur videoja e “këtij ariu” në kopshtin e tyre u bë virale në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Në video ishte ariu që qëndronte në këmbë dhe shumë spekuluan se mund të ketë qenë njeri, ku vunë në dukje këmbët e tij të holla.


Këto spekulime kanë bërë që kopshti zoologjik të lëshonte një deklaratë të dielën.

“Kur bëhet fjalë për arinjtë, gjëja e parë që vjen në mendje është një figurë e madhe e frikshme.. Por jo të gjithë arinjtë janë gjigantë”, thuhet në deklaratë.

Arinjtë e Diellit janë speciet më të vogla të arinjve, dhe kopshti zoologjik tha se ata janë zakonisht rreth madhësisë së një qeni të madh.

Ata janë një specie e rrezikuar vendase në pyjet tropikale të Azisë Juglindore. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Interesante
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Virale
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Ishte dashur të merrnin shumë urime, por vërshuan komentet negative

Ishte dashur të merrnin shumë urime, por vërshuan komentet negative

Fun
Kalo në kategori