LAJMI I FUNDIT:

Njëra nga këto dyja ka shansin më të madh që t’ju “vjedhë” bashkëshortin. Ja përse?

Njëra nga këto dyja ka shansin më të madh që t’ju “vjedhë” bashkëshortin. Ja përse?

Shkencëtarët kanë zbuluar që meshkujt mund të vërejnë kur femra ka ovulacion, por edhe kur nuk ka, në bazë të vështrimit në fytyrë

Femrat gjatë ditëve frytshme janë më të lira, pa probleme që të vallëzojnë dhe të bëhen “mbretëresha” të podiumit, të sigurta në ecje, me një fjalë – janë joshëse.

Kështu që ata meshkuj të cilët nuk duan që edhe për një kohë të bëhen baba, në atë mënyrë dinë se a duhet t’u dorëzohen apo jo momenteve të entuziazmit.


Hulumtuesit e Universitetit të Bernës konsiderojnë që femrat gjatë ovulacionit paraqesin rrezik dhe kështu “pushtojnë” meshkujt, transmeton Telegrafi.

Në një studim të publikuar në internet, janë pyetur 160 femra të cilat kanë publikuar fotografitë e tyre gjatë ditëve të frytshme dhe të pafrytshme. Të intervistuarit kanë pasur për detyrë të vërejnë dallimin në ato fotografi dhe të theksojnë se cila është më tërheqëse.

Për të mos gjykuar vetëm pas një hulumtimi të bërë, është përpiluar edhe një test, mirëpo në laborator, ndërkaq janë pyetur 60 femra. Në “garën” e zgjedhjes së fytyrës më të bukur, femrat janë pyetur cila do të mund më lehtë t’i “shfrytëzojë” rastin.

Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin, por që janë të gatshme edhe të tradhtojnë
Lexo po ashtu Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin, por që janë të gatshme edhe të tradhtojnë

”Të dhënat tona tregojnë që te femrat niveli i estrogjenit më shumë është i lidhur me konkurrencën e brendshme seksuale se sa testosteronet. Femrat të cilat janë në kohën e frytshme paraqesin më shumë rrezik për femrat të cilat janë më pak të frytshme”, tregojnë rezultatet e hulumtimit. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Estetikë
Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Manikyr dhe pedikyr
Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Femra
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Moda
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kalo në kategori