LAJMI I FUNDIT:

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut
Reklama

Një person ka vdekur dhe dhjetëra janë plagosur – të paktën pesë prej tyre në gjendje të rëndë – pasi një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut.

Autoritetet në Orange County thanë se kishin të bënin me një “rrokullisje autobusi”, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.


Policia e Shtetit të Nju Jorkut tha se ishte një “përplasje e rëndë autobusi me shumë lëndime të rënda”.

Siç bëhet e ditur më tej, në autobus kishte rreth 45 persona, kryesisht fëmijë – nga të cilët, të paktën pesë persona janë lënduar rëndë.

Ngjarja ndodhi në Interstate 84 në qytetin amerikan të Wawayanda, rreth 75 milje në veriperëndim të qytetit të Nju Jorkut, tha policia.

Është e paqartë se çfarë e shkaktoi përplasjen dhe moti ishte i kthjellët në atë kohë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Evropa
Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Serbia
Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Botë
Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Mali i Zi
Rrëfimi i izraelites së liruar nga Gaza: Në fillim na jepnin mish pule me oriz dhe ushqim të konservuar – më vonë mbetëm pa ushqim

Rrëfimi i izraelites së liruar nga Gaza: Në fillim na jepnin mish pule me oriz dhe ushqim të konservuar – më vonë mbetëm pa ushqim

Azia
Pse rreth 40 pengje izraelite

Pse rreth 40 pengje izraelite "mund të jenë zhdukur" në Gaza?

Botë
Kalo në kategori