Një gjë që të gjithë duan të dinë është se si Melania 51-vjeçare qëndron në një formë kaq të pabesueshme. Dhe gjoja e gjitha falë një lloj ushtrimi

Thuhet se Melania bën gjëra të vogla për të qëndruar në formë – ushtrime që mund të bëjë ndërsa bën diçka tjetër.

Ajo ecën rreth zyrës së saj për disa ditë duke mbajtur mbajtëse për kyçin e këmbës si një mënyrë për të ushtruar pa sakrifikuar kohën shtesë që duhet të shpenzojë duke bërë gjëra të tjera, transmeton Telegrafi.

Këto përpjekje të vogla mund të mos duken shumë, por me kalimin e kohës ato mund të përmirësojnë ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm.

Reklama

Ajo betohet për pilates

I vetmi ushtrim për të cilin Melania gjen gjithmonë kohë është pilates. Një nga arsyet më të mëdha pse ajo ka mësuar të mbështetet në këtë metodë ushtrimi (pilates me ndikim të ulët përmirëson fleksibilitetin dhe forcon muskujt) është se ajo mund ta bëjë atë nga komoditeti i shtëpisë së saj.

Reklama

Gjithashtu, nuk kërkon praktikisht asnjë pajisje ushtrimore, e cila është e rëndësishme për të nëse udhëton dhe nuk ka akses në palestër. Ish-zonjës së parë i pëlqen të lëvizë herë pas here, por edhe luan tenis.

Melania ha shtatë fruta në ditë

Ish-Zonja e parë fokusohet te frutat për shkak të vitaminave dhe mineraleve që dëshiron të marrë në trupin e saj. Melania në një intervistë ka thënë se çdo mëngjes e fillon me një smoothie që ka “shumë vitamina”. Herë pas here e zëvendëson me diçka tjetër, si bollgur. I pëlqen të hajë fruta (por pranon se në vend të tyre ndonjëherë zgjedh çokollatë), megjithëse nuk e pranon se ka një dietë të veçantë.

Reklama

“Nuk është një dietë, thjesht më pëlqen të ushqehem shëndetshëm sepse ndihem më mirë dhe kam më shumë energji”, tha ajo.

Reklama

Pavarësisht jetës së ngarkuar, prioritet e ka veten e saj

Edhe pse orari i saj është përjetësisht i mbushur, ajo sigurohet që të gjejë ende kohë për t’u fokusuar tek vetja. Ajo një herë tha se nëna e saj gjithmonë i kujtonte asaj se ishte e rëndësishme të gjente kohë dhe të relaksohej, dhe ajo ende përpiqet ta bëjë këtë, madje edhe kur ishte në Shtëpinë e Bardhë.

Ajo gjithashtu pëlqen të kalojë kohë me djalin e saj Barron, i cili është fëmija i saj i vetëm dhe më i vogli i Donald Trump, raporton CheatSheet. /Telegrafi/

Reklama