LAJMI I FUNDIT:

Një urë në një autostradë gjermane shkatërrohet duke përdorur 120 kg eksploziv

Një urë në një autostradë gjermane shkatërrohet duke përdorur 120 kg eksploziv

Një urë e vjetër në një autostradë të Gjermanisë u rrëzua pranë Wilnsdorf, në shtetin perëndimor të Gjermanisë, North Rhine-Westphalia, të dielën.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ura ishte 485 metra e gjatë dhe 70 metra e lartë.

Kjo është hera e parë që prishet një urë autstrade kaq e lartë, sipas operatorit qeveritar të infrastrukturës, Autobahn GmbH.

Struktura 55-vjeçare pranë kufirit shtetëror Hessian u shemb siç ishte planifikuar në orën 11:00 lokale me ndihmën e 120 kilogramëve eksploziv, i cili më parë ishte vendosur në 1850 gropa.

Siç thuhet më tej, 16 shtyllat e urës ranë në tokë së bashku me sipërfaqen e saj. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Sulm raketor në selinë e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol të Krimesë, pamjet në internet tregojnë tymin e dendur në qytet

Evropa
Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Momenti kur Ukraina godet për pak sekonda së paku tetë ushtarë rusë afër Bakhmutit

Evropa
Ukraina thotë se kreu sulmin raketor në selinë e flotës ruse në Krime

Ukraina thotë se kreu sulmin raketor në selinë e flotës ruse në Krime

Evropa
Zelensky: Ukraina do të nisë prodhimin e armëve në bashkëpunim me SHBA-në

Zelensky: Ukraina do të nisë prodhimin e armëve në bashkëpunim me SHBA-në

Evropa

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Ukraina bombardon tanket ruse në vijë të frontit

Ukraina bombardon tanket ruse në vijë të frontit

Evropa
Kalo në kategori