LAJMI I FUNDIT:

Një truk për tharjen e shpejtë të rrobave në ambiente të mbyllura: Harrojeni radiatorët, kjo është një zgjidhje dy herë më e mirë

Një truk për tharjen e shpejtë të rrobave në ambiente të mbyllura: Harrojeni radiatorët, kjo është një zgjidhje dy herë më e mirë

Me këtë truk për tharjen në ambiente të brendshme, rrobat tuaja jo vetëm që do të thahen shpejt, por edhe do të kenë erë të këndshme

Në muajt e ftohtë, tharja e rrobave është një problem i vërtetë për shumicën e njerëzve. Tharja e rrobave kërkon shumë kohë dhe, ajo që është e rëndësishme, është e shtrenjtë.


Përdorimi i radiatorëve dhe kondicionerëve nuk është i lirë dhe, përveç kësaj, rrobat mund të kenë erë lagështie.

Zgjidhja për këtë është një dehumidifikues që mbledh lagështinë e tepërt në dhoma. Një nga avantazhet kryesore të kësaj metode janë kostot mujore shumë më të ulëta, transmeton Telegrafi.

Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni dehumidifikuesin në dhomën ku i thani rrobat. Dhe nëse përdorni një të tillë cilësor, do të vini re shpejt se rrobat e holla thahen dy herë më shpejt.

Eksperti i mirëmbajtjes së shtëpisë Chris Michael tha se zgjedhja e hapësirës së duhur për tharjen e rrobave mund ta bëjë këtë metodë edhe më të mirë.

“Duhet të jetë hapësira më e vogël në banesë, me dritare dhe dyer të mbyllura. Një hapësirë e vogël do të mbajë ajrin e ngrohtë dhe tharja do të jetë edhe më e shpejtë me një dehumidifikues.”

Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet ta rregulloni raftin e tharjes së rrobave në vendin ku normalisht qëndron dehumidifikuesi, por zhvendosni gjithçka së bashku në dhomën më të vogël që keni – vetëm atëherë do të shihni fuqinë e vërtetë të tharësit. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

Stil
Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Bëje vet
Gjithçka që duhet të dini rreth bredhit të festave të fundvitit (Foto)

Gjithçka që duhet të dini rreth bredhit të festave të fundvitit (Foto)

Lifestyle
Para të gatshme apo kartela? Ja se si mund të kursejmë më shumë

Para të gatshme apo kartela? Ja se si mund të kursejmë më shumë

Këshilla Lifestyle
A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

Intimitet dhe Pasion
Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Truku për pastrimin e frigoriferit ngrirës: Një gjë e vogël mund t'ju ndihmojë të hiqni qafe akullin e grumbulluar

Bëje vet
Kalo në kategori