Një tifoz anonim ka paguar dy bileta prej 56,876 dollarësh për të shikuar ndeshjen e parë të finale të NBA-së, midis Toronto Raptors dhe Golden State Warriors.

Ndeshja që do të zhvillohet në Kanada ka tërhequr shumë vëmendje, kështu që çmimet për biletat e finales së madhe janë bërë “abnormale dhe po shiten për para të mëdha.

Për t’u ulur në ulëset në mes të fushës ju duhet të paguani më shumë se 1,500 dollarë.

Ndërsa i afroheni fushës, çmimi rritet logjikisht dhe arrin një numër të madh. Siç raporton gazetari, Daren Rovel, i cili përcjell këso lloj ngjarjeje, një tifoz anonim pagoi 56,876 dollarë për dy bileta, ku do ta ndjek ndeshjen në rreshtin e parë në parket.

Ndryshe, ndeshja e parë e finaleve të mëdha në mes të Torontos dhe Golden State luhet të premten në orën 3:00. /Telegrafi/