LAJMI I FUNDIT:

Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua

Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua
Reklama

Një tërmet me fuqi shkatërrues prej 6.3 magnitudë i ndjekur nga dhjetëra pasgoditje, ka goditur kryeqytetin kolumbian Bogota, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara, duke bërë që banorët e frikësuar të ikin në rrugë dhe një grua të rrëzohet për vdekje.

Nuk pati raportime të menjëhershme për dëme të mëdha nga tërmeti i së enjtes, të cilin shërbimi gjeologjik kombëtar i Kolumbisë e raportoi si tërmet me fuqi prej 6.1 magnitudë, transmeton Telegrafi.


Ndërtesat u shkundën dhe sirenat u dëgjuan teksa mijëra banorë të kapluar nga paniku dolën në rrugët e kryeqytetit.

Kryebashkiaku Claudia Lopez tha se një grua u rrëzua për vdekje në juglindje të kryeqytetit.

“Na vjen keq shumë për incidentin e vetëm të rëndë të raportuar: një grua u hodh nga kati i 10-të i një pallati banimi në Madelena, me sa duket për shkak të nervave. Ne po i shoqërojmë ata që ishin me të në apartament me ekipe mjekësore”, tha Lopez në X, i njohur më parë si Twitter.

Kongresi i Kolumbisë raportoi dëme në dhomën e përfaqësuesve, ku tërmeti tronditi rrëzoi një dekoratë suvaje nga tavani ku si pasojë një person u lëndua.

Agjencia e mbrojtjes civile e Kolumbisë vuri në dukje se banorët ishin evakuuar në të gjithë komunën e El Calvario. Dritaret e zonës janë dëmtuar nga tërmetet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Azia

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Kalo në kategori