LAJMI I FUNDIT:

Një nxënës qëlloi dhe vrau një nxënës tjetër – detajet e ngjarjes që shokoi një shkollë në Pittsburgh, Pennsylvania

Një nxënës qëlloi dhe vrau një nxënës tjetër – detajet e ngjarjes që shokoi një shkollë në Pittsburgh, Pennsylvania

Një nxënës qëlloi dhe vrau një nxënës tjetër të mërkurën herët jashtë një shkolle në Pittsburgh, Pennsylvania, kanë thënë autoritetet.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, sulmuesi i dyshuar u kap shpejt pas një ndjekjeje me këmbë ndërkohë që nuk është bërë e ditur mosha e nxënësve të përfshirë.

Sipas faqes së internetit të distriktit shkollor të qytetit, Oliver Citywide Academy është një qendër edukimi special me kohë të plotë që shërben klasat 3-12.

Nuk ishte menjëherë e qartë se çfarë i nxiti të shtënat, për të cilat The Pittsburgh Post-Gazette tha se ndodhën rreth orës 7:25 të mëngjesit në shkallët jashtë shkollës.

Nuk raportohet për të lënduar të tjerë dhe policia tha se gjeti një armë në vendngjarje.

Maria Montano, një zëdhënëse e qytetit, tha se shumica e nxënësve ishin ende rrugës për në shkollë kur ndodhi incidenti. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Evropa
Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Shqetësime për përhapjen e konfliktit në një vend të NATO-s, Rumania rrit mbrojtjen pranë kufirit me Ukrainën

Evropa
Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Si përgatiten ukrainasit të gjuajnë mortajat drejt pozicioneve ruse?

Evropa
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa
Kalo në kategori