LAJMI I FUNDIT:

Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44,000 dollarë

Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44,000 dollarë

Dyqani i librave komik, Comic Hunter, i drejtuar nga menaxheri Remi Vienneau LecClair, po kërkon 60 mijë dollarë kanadezë (rreth 44 mijë dollarë amerikanë, apo rreth 41 mijë euro), për kopjen e librit “Amazing Fantasy 15”, i cili shfaqte debutimin e parë të Spider-Man.

Libri në fjalë, ishte vlerësuar bazuar në origjinalitetin dhe gjendjen e tij, dhe fillimisht u shit për 12 centë, transmeton Telegrafi.

Por kopja e të njëjtit botim komik, theu rekorde shitjesh në shtator të vitit 2021, kur u nxor në ankand për 3.6 milionë dollarë, dhe u vlerësua me notën 9.6, që do të thotë se libri ishte në gjendje pothuajse të mirë.

Sidoqoftë, shitja e librit Amazing Fantasy 15, “u rrëzua nga froni”, në prill të vitit 2022, kur një kopje e librit të parë komik të Spider-Man, u shit për 5.3 milionë dollarë.

Tregu për veglat e rralla sportive dhe librat komik është rritur në vitet e fundit, duke shënuar rekorde të reja të shitjeve, që thyhen më shpesh që nga fillimi i pandemisë COVID-19. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Krijesa misterioze në një pjesë malore (Video)

Krijesa misterioze në një pjesë malore (Video)

Interesante
Kalo në kategori