Ky është momenti i frikshëm kur një grup turistësh pothuajse u bënë vakti i radhës i një tigri kur ai ndoqi automjetin e tyre nëpër xhungël.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, grupi i organizuar, i cili ishte duke shijuar një safari në shtetin qendror indian Chhattisgarh, u ndesh me dy tigra në mes të rrugës të premten.

Por kur automjeti ndaloi në xhungël në periferi të Raipur, një nga tigrat u rrëmbye në dritaren e tyre dhe më pas filloi t’i ndiqte ata.

Ndërsa tigri u përpoq të sulmonte autobusin, turistët kërkonin nga shoferi për të shpejtuar, ndërsa udhëzuesi i tyre kap kamerën për të filmuar ngjarjen.

Për fat të mirë, shumë shpejt u bë e qartë që automjeti do të largohej më shpejt se tigri dhe pasagjerët filluan të qeshnin me lehtësim.

Udhëzuesi i turneut dhe shoferi i automjetit të cilët ishin të punësuar nga Departamenti i Pyjeve Chhattisgarh ishin larguar nga puna, menjëherë pas publikimit të pamjeve. /Telegrafi/