LAJMI I FUNDIT:

Nissan, modeli elektrik do të kushtojë nën 24 mijë euro ​

Nissan, modeli elektrik do të kushtojë nën 24 mijë euro ​

Në gjeneratën e ardhshme, Nissan Juke do të arrijë vetëm si një model elektrik dhe dizajni do të bazohet në konceptin Hyper Punk.

Nissan Juke i ri duhet të prezantohet pas tre ose katër vitesh (më shumë gjasa 2027), dhe synimi i vendosur nga Nissan është që të kushtojë më pak se 24 mijë euro, të cilën ata e quajtën “sfiduese”.

Ky model do të ndërtohet në fabrikën e Nissan në Sunderland dhe kompania po investon rreth 1.9 miliard euro në projektimin, inxhinierinë dhe prodhimin e modeleve të gjeneratës së re EV Juke dhe Qashqai.

Gjithashtu, Nissan Leaf do të prodhohet në Sunderland.

Kujtojmë, koncepti i Nissan Hyper Punk u prezantua së fundmi në panairin në Japoni, së bashku me disa koncepte të tjera futuriste që duhet të ofrojnë një pasqyrë se në cilën rrugë do të shkojë Nissan në të ardhmen. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto
Kalo në kategori