LAJMI I FUNDIT:

Nikollovski: Prodhimi kontraktor i luleve të diellit është një mundësi e mirë për bujqit

Nikollovski: Prodhimi kontraktor i luleve të diellit është një mundësi e mirë për bujqit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ujërave, Lupço Nikollovski sot realizoi takim me bujqit e Sveti Nikollës.

Reklama

Nikollovski gjatë takimit tha se Qeveria intensivisht punon për masat dhe programet e reja sipas të cilave përmirësohet gjendja e përgjithshme në bujqësi dhe e theksi rëndësinë e zhvillimit të kulturave bujqësore kontraktore si mundësi për zgjidhjen e shitjes së prodhimit bujqësor.

Nikolovski tha se prodhimi kontraktore e lulediellit është një mundësi e madhe për bujqit që të kenë blerje të sigurt.

“Ne mbështesim plotësisht këtë nismë për prodhimin kontraktore. Me këtë ide dhe këtë koncept nuk flasim që do të zgjidhë të gjitha problemet, por ne po flasim për një çështje, të cilat ofrojnë mbështetje të duhur dhe zgjidhje për ata që do të vendosin për të marrë pjesë apo për të prodhuar, të dini se këtu qëndron shteti që ka interes nga kompanitë, sepse fakti është se ne bëjmë analiza dhe për të gjithë atë çka Maqedonia importon”, tha ministri Nikollovski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Kurti në Bratisllavë flet për tensionet në veri, tregon qëndrimin e Kosovës

Lajme
Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Mediumi serb: Shuplakë dhe sharje për njerëzit e Vuçiqit, ai nuk ka më kontroll absolut mbi serbët në Kosovë

Lajme
Selimi tha se po shqyrtohet pezullimi i liberalizimit të vizave, Von Cramon: Procesi nuk mund të kthehet pas

Selimi tha se po shqyrtohet pezullimi i liberalizimit të vizave, Von Cramon: Procesi nuk mund të kthehet pas

Lajme
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Lajme
Në Zubin Potok më shumë protestues se dje, provokojnë me këngë nacionaliste

Në Zubin Potok më shumë protestues se dje, provokojnë me këngë nacionaliste

Lajme
Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Lajme
Kalo në kategori