LAJMI I FUNDIT:

Ngjyrat më të popullarizuara të shtëpisë: Çfarë është trend në dhomën e fëmijëve, çfarë në dhomën e gjumit dhe në kuzhinë?

Ngjyrat më të popullarizuara të shtëpisë: Çfarë është trend në dhomën e fëmijëve, çfarë në dhomën e gjumit dhe në kuzhinë?

Publikimet në Instagram tregojnë që ngjyra rozë është njëra ndër ngjyrat hit në rregullimin e enterierit

Një hulumtim i ri i kompanisë Rated People, ka zbuluar që ngjyra rozë është më e shpeshtë ndër publikimet mbi rregullimin e dhomave të gjumit, banjave, dhomave të lojërave, kopshteve dhe shkallëve.


Njëherësh, e kaltra është shpallur ndër më të popullarizuarat për dhomat e ngrënies dhe korridoret, shkruan House Beautiful, përcjell Telegrafi.

Dihet mirë se disa nga ambientet e brendshme më tërheqëse të shtëpive mund të gjenden në Instagram, kështu që është magjepsëse të shikosh trendët më të mëdhenj të ngjyrave dhe të zbulosh se sa ndikojnë ato ose jo në skemat e ngjyrave që njerëzit zgjedhin, thotë Adrienne Minster,drejtoreshë ekzekutive e kompanisë Rated People.

– Ishte interesante të shihet se në realitet shumica e njerëzve zgjedhin ngjyra më të sigurta, neutrale, megjithëse ato më të guximshmet janë më të popullarizuara në Instagram dhe ofrojnë shumë frymëzim të dizajnit – shton ajo.

Këtu janë ngjyrat më të njohura për çdo dhomë në shtëpi:

Banja: Rozë

View this post on Instagram

A post shared by House Beautiful UK (@housebeautifuluk) on Aug 25, 2020 at 1:32pm PDT

Dhoma e gjumit: Rozë

View this post on Instagram

A post shared by Georgina (@athomewiththeraines) on Aug 9, 2020 at 11:35am PDT

Dhoma e ngrënies: Kaltër

View this post on Instagram

A post shared by Emma ٭★ (@the1930srevive) on Jul 16, 2020 at 10:31pm PDT

Korridori: Kaltër

View this post on Instagram

A post shared by Katja Jackson Nylander (@houseandgardentransformation) on May 31, 2020 at 10:35am PDT

Kuzhina: Gjelbër

View this post on Instagram

A post shared by House Beautiful UK (@housebeautifuluk) on Mar 20, 2020 at 2:32pm PDT

Dhoma e fëmijëve: Rozë

View this post on Instagram

A post shared by ???????? • ???? • ????? (@rachelslovelyhome) on Jul 14, 2020 at 11:12pm PDT

Dhoma e ditës: Gjelbër

View this post on Instagram

A post shared by Mel Boyden ♾ (@melaniejadedesign) on Sep 8, 2020 at 10:41am PDT

Këndi i lojërave: Rozë

View this post on Instagram

A post shared by Our Henley Home (@our.henley.home) on Feb 15, 2019 at 12:19am PST

Shkallët: Rozë

View this post on Instagram

A post shared by LOUD Architects ✍? KATE (@loudarchitects) on Dec 1, 2019 at 11:41pm PST

/Telegrafi/