LAJMI I FUNDIT:

Ngjyra e manikyrit që ngazëllen: Një nuancë popullore verore për thonjtë që është rikthyer në modë

Ngjyra e manikyrit që ngazëllen: Një nuancë popullore verore për thonjtë që është rikthyer në modë
shutterstock

Këtë verë në thonj do të dominojnë ngjyrat të cilat janë kryesoret në revytë e modës, posaçërisht dallohet mu kjo ngjyrë

Të mos harrojmë se boronicat janë ndër frutat më të mira të verës dhe ngjyra e tyre është aq e papërmbajtshme sa e duam edhe në thonjtë tanë!

Prandaj nuk duhet të çuditemi pse kjo ngjyrë trendi është bërë e preferuara edhe e zonjave të Hollywoodit!


Manikyri me qumësht boronice është një zgjedhje e delikate, aktuale, femërore dhe atraktive për verën, sepse kombinon nuancat “qumështore” të manikyrit me tonet pastel që kthehen në modë çdo verë.

Nëse keni ndjekur rrjetet sociale ditët e fundit, ka shumë mundësi që të keni hasur në një manikyr ‘qumësht boronice’. Pavarësisht se tingëllon si një pije e shijshme, ky trend i thonjve duket se do të pushtojë botën e thonjve, transmeton Telegrafi.

Ky manikyr ka të njëjtën bazë të bardhë kremoze si trendi popullor i “thonjve të qumështit”, por me shtimin e një ngjyre blu të ftohtë. Baza e qumështit është një pjesë kyçe e manikyrit, sepse parandalon që bluja pastel të duket shumë “e fortë”. Pa një bazë qumështore dhe kremoze, thonjtë nuk do të kenë një ton të butë dhe ëndërrimtar që na kujton boronica në qumësht. Ky lloj manikyri është bërë shumë i njohur për shkak të femrave të famshme këtë verë.

Ngjyrat kremoze, pastel apo nuancat “qumështore” janë aktualisht më të njohurat në botë. y trend i bukurisë virale është çuditërisht i lehtë për t’u arritur. Herën tjetër që të shkoni në sallonin e thonjve ose të uleni për të bërë manikyrën tuaj, sigurohuni që të zgjidhni një nuancë nudo ose qumështi manikyri si ngjyrën tuaj të parë. Një bazë kremoze e përzier me një ton të ftohtë blu do të krijojë një pamje të thonjve ‘qumësht boronice’. Ju madje mund t’i përzieni të dy nuancat së bashku përpara se të aplikoni nëse jeni në humor për të eksperimentuar!

Ky trend i bukurisë virale është çuditërisht i lehtë për t’u arritur. Herën tjetër që të shkoni në sallonin e thonjve ose të uleni për të bërë manikyrin tuaj, sigurohuni që të zgjidhni këtë nuancë. Një bazë kremoze e përzier me një ton të ftohtë blu do të krijojë një pamje të thonjve me qumësht boronicë. Ju madje mund t’i përzieni të dy nuancat së bashku përpara se të aplikoni nëse jeni në humor për të eksperimentuar!

Si me çdo manikyr, rekomandohet të aplikoni dy shtresa mbi shtresën bazë të ndjekur nga dy shtresa të sipërme. Mirëpo, nëse nuk e keni gati një nuancë qumështi boronicë, gjithmonë mund të aplikoni një shtresë të sipërme të bardhë kremoze, margaritar mbi manikyrin tuaj të preferuar blu pastel, transmeton Wannabemagazine.com /Telegrafi/