LAJMI I FUNDIT:

Nga Yaya Toure te David Beckham: Nëntë yjet që u kthyen nga humnera për të shkëlqyer

Nga Yaya Toure te David Beckham: Nëntë yjet që u kthyen nga humnera për të shkëlqyer

“Kurrë” nuk është fjalë që mund të përdoret në futboll, sidomos kur bëhet fjalë për një lojtar dhe të ardhmen e tij.

E gjithë kjo pasi ka pasur shumë shembuj të një futbollist që vjen nga ‘humnera’, dhe bëhet i vlefshëm për skuadrën duke lulëzuar.


Dëshmi e kësaj është së fundmi është Yaya Toure që u kthye në skuadrën e Manchester Cityt.

Lojtari nga Bregu i Fildishtë, ka qenë pjesë e suksesit të klubit në gjashtë vitet e fundit, por me ardhjen e Pep Guardiolas gjithçka shkoi keq.

Yjet që këputën ligamentet e gjurit, por u kthyen më të fortë se që ishin (Foto)
Lexo po ashtu Yjet që këputën ligamentet e gjurit, por u kthyen më të fortë se që ishin (Foto)

Toure ishte lënë jashtë skuadrës së Cityt në Ligën e Kampionëve dhe nuk luante fare as në Ligën Premier dhe fundit për të kishte ardhur.

Por në fundjavë ai habiti të gjithë kur u kthye të luajë ndaj Crystal Palace, dhe shënoi dy herë për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Më poshtë janë disa lojtarë që janë thyer nga pozita e njëjtë. /Telegrafi/

Yaya Toure (Manchester City 2016)

Yaya-Toure-Arsenal-Vieira-Replacement-e1468834967143

Pedro (Chelsea 2016)

pedro5

Mario Balotelli (Nice 2016)

mariobalotelli

Radamel Falcao (Monaco 2016)

falcao-monaco

David Beckham (Real Madrid 2007)

David-Beckham-Zinedine-Zidane-Roberto-Carlos-_2945440

Gareth Bale (Tottenham Hotspur 2009)

bale-mund-t-euml-rikthehem-te-tottenhami_hd.jpg

Andrea Pirlo (Juventus 2011)

pogbapirlo

Carlos Tevez (Manchester City 2012)

Duelet në fushë sa ishin kundërshtar

Francis Coquelin (Arsenal 2014)

coquelin-henry-e-ka-gabim-giroud-mund-t-rsquo-i-sjell-euml-tituj-arsenalit_hd.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori