LAJMI I FUNDIT:

Nga paraburgimi në arrest shtëpiak për Pantiq, Haxhiu: Gjykata e Prokuroria me këtë veprim ka inkurajuar kriminelët

Nga paraburgimi në arrest shtëpiak për Pantiq, Haxhiu: Gjykata e Prokuroria me këtë veprim ka inkurajuar kriminelët

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Prokuroria Speciale dhe Gjykata Tehmelore të cilat kanë marrë vendim që të ndërrohet nga masa e paraburgimit për ish-policin, Dejan Pantiq, në arrest shtëpiak, po inkurajon kriminelët në veri të Kosovës.

Haxhiu theksoi se Qeveria nuk ka gisht në këtë, dhe nuk duhet të drejtohet akuza në drejtim të Qeverisë, Kurti.

“Inkurajim për kriminelët që po e sfidojnë, dhe po i rrezikojnë qytetarët në veri, për ne ka qenë i pa pranueshëm. Unë mendoj që mjafton fakti që këto veprime të Prokurorisë dhe Gjykatës është inkurajim për kriminelët. Ajo çfarë është e pa drejtë janë hedhur akuza në drejtim të Qeverisë, se kinse ka qenë Qeveria përgjegjëse për heqjen e masës së paraburgimit”, ka thënë Haxhiu.

Reklama

Ajo shtoi se është e pa pranushme për këdo që ka dhënë deklarata se kjo është bërë me miratimin e Qeverisë.

Në trend Lajme

Më shumë
Nis marshi në mbështetje të luftës së UÇK-së, mijëra qytetarë po marrin pjesë

Nis marshi në mbështetje të luftës së UÇK-së, mijëra qytetarë po marrin pjesë

Lajme
Rada Trajkoviq i reagon Listës Serbe pasi kërcënuan me 'kryengritje' të serbëve në Kosovë

Rada Trajkoviq i reagon Listës Serbe pasi kërcënuan me 'kryengritje' të serbëve në Kosovë

Politikë
Reagon ambasadori gjerman: Shqetësuese si Lista Serbe nuk i dënoj djegiet e veturave në veri

Reagon ambasadori gjerman: Shqetësuese si Lista Serbe nuk i dënoj djegiet e veturave në veri

Lajme
Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Zyrtarët serbë “kërcënojnë” me rezistencë, reagon Presidenca: Ata do të jenë përgjegjës për çdo përshkallëzim situate

Lajme
Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Kemajl Berisha

"UÇK, UÇK, UÇK", qytetarët nisin brohoritjet në mbështetje të Thaçit dhe ish-krerëve tjerë

Lajme
Kalo në kategori