LAJMI I FUNDIT:

Nga e hëna fillon aplikimi online për projekte në kulturë për vitin 2023

Nga e hëna fillon aplikimi online për projekte në kulturë për vitin 2023

Nga e hëna, institucionet kulturore dhe artistët do të mund të aplikojnë online në konkurs për të mbështetur projektet me interes kombëtar në kulturë për vitin 2023.

Reklama

Sistemi do të hapet në portalin kombëtar të shërbimeve elektronike dhe jo si vitin e kaluar përmes faqes së Ministrisë së Kulturës. Sistemi i aplikimit do të jetë i hapur për një muaj, deri më 17 nëntor.

Ministrja e Kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska tha se ndryshimi bëhet me qëllim të thjeshtimit të mëtutjeshëm të procedurës dhe se aplikantët mund të shkarkojnë dhe bashkëngjisin drejtpërdrejt dokumentet, si certifikatën e shtetësisë, njohjen e gjendjes aktuale etj.

Përdoruesit do të mund të gjejnë udhëzime teknike dhe mbështetje gjatë regjistrimit në ueb faqen uslugi.gov.mk si dhe përmes qendrës së kontaktit të këtij portali. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Dorëheqje, shkarkime të aksionarëve të ndërmarrjeve publike e emërime – gjithçka që ndodhi në mbledhjen e kuvendit komunal të Prishtinës

Dorëheqje, shkarkime të aksionarëve të ndërmarrjeve publike e emërime – gjithçka që ndodhi në mbledhjen e kuvendit komunal të Prishtinës

Prishtina
Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Lajme
Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Kronika e Zezë
Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Politikë
Kalo në kategori