Neymarin e ‘tradhtojnë’ nervat, godet pas finales një tifoz në tribuna që po e kritikonte

Paris Saint Germain është mposhtur në finalen e Kupës së Francës nga Rennes.

Kampionët e Francës kishin epërsi të dyfishtë nga pjesa e parë 0-2, por në pjesën e dytë ndeshja u barazua 2-2 dhe ndeshja shkoi në kohën shtesë e pastaj në penallti.

Në penallti më të saktë ishin futbollistët e Rennes të cilët edhe fituan Kupën e Francës.

E këtë humbje si duket rëndë e ka përjetuar ylli më i madh i PSG-së, Neymar.

Futbollistët parisien ishin duke u ngjitur në tribunë për t’i marrë medaljet, ndërsa një tifoz po i fyente të gjithë për humbjen.

Kjo gjë nuk i pëlqeu Neymarit i cili fillimisht deshi t’ia thyej telefonin dhe e goditi tifozin dhe u nis për ta marrë medaljen e argjendtë.

Në atë moment nuk u bë asgjë më e madhe, por pamjet tregojnë qartë për goditjen që ia bëri Neymar tifozit.

Sipas medieve franceze, Neymar mund të dënohet nga FFF për gjestin e bërë. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos