LAJMI I FUNDIT:

Nesër hyn në fuqi tarifa verore e parkingut në qytetin e Shkupit

Nesër hyn në fuqi tarifa verore e parkingut në qytetin e Shkupit

Ndërmarrja publike “Parkingu i Qytetit”-Shkup njoftoi se nga dita e nesërme (1 qershor) do të filloje ora verore e punës së hapësirave publike të destinuara për parkim, të cilat i menaxhon ndërmarrja.

Reklama

Nga nesër, orari i punës në zonat A,B,C dhe D do të jetë: nga e hëna deri të shtunën nga ora 07:00 deri në orën 23:00, pra qytetarët do të duhet të paguajnë dy orë më shumë për të përdorur shërbimet e parkimit në vend të orarit të deritanishëm dimëror të punës, që funksiononte deri në orën 21:00.

Ndërmarrja “Parkingu i Qytetit” thekson se shfrytëzuesit e parkingjeve publike dihet të respektojnë ndryshimet, përkatësisht pagesa e parkimit të bëhet në kohën e caktuar, për të shmangur sanksionet e panevojshme.

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Kalo në kategori