LAJMI I FUNDIT:

Nesër debati për Demarkacionin, kjo është agjenda (Dokument)

Nesër debati për Demarkacionin, kjo është agjenda (Dokument)

Nesër pritet të mbahet debati lidhur me Demarkacionin me Malin e Zi.

Reklama

Debati është thënë se do të jetë i karakterit tërësisht profesional dhe jo politik.

Telegrafi ka siguruar agjendën e këtij debate i cili pritet të nis në orën 10:15 dhe të përfundojë diku rreth orës 15:30.

Pjesëmarrës në këtë tryezë do të jenë përfaqësuesit e grupeve parlamentare në Kuvendin e Kosovës, anëtarët e Komisionit shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, ekspertë të propozuar nga grupi i deputetëve që e kanë kërkuar debatin, përfaqësues t6ë institucioneve relevante të fushës, OJQ, media, diplomat të akredituar në Republikën e Kosovës.

Po ashtu të pranishmëve do të ju drejtohet edhe ambasadori amerikan Greg Delawie.

Debati pritet të jetë më i nxehtë nga mesi i ditës aty edhe kur fillon pjesa e diskutimit të hapur.

Ndërkaq Telegrafi ka mësuar nga burime brenda Kuvendit se në orën 17:00 sot Kryesia do të mbajë një takim konstultativ lidhur me tryezën e nesërme ku edhe do të diskutohet për agjendën finale.

Praninë në këtë debat e kanë konfirmuar ekspertë dhe zyrtarë të ndryshëm politik nga pozita e opozita. /Telegrafi/

13884307_10154485742385513_19482303_n

13872355_10154485742370513_1081376219_n

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Lajme
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Lajme
Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Lajme
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Lajme
Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Lajme
Kalo në kategori