LAJMI I FUNDIT:

Nëse e dëshironi antidepresivin më të mirë, ngjyroseni dhomën në…

Nëse e dëshironi antidepresivin më të mirë, ngjyroseni dhomën në…

Nëse keni dilema se me cilën ngjyrë ta ngjyrosni banesën tuaj, ju propozojnë nuancat të cilat do të jenë të këndshme për syrin tuaj dhe do të kenë ndikim antidepresiv

Reklama

Dhe këto janë të gjitha nuancat e ngjyrës së gjelbër, sepse pikërisht kjo ngjyrë ju pushon dhe ju qetëson.

Disenjatorët rekomandojnë që muret e ngjyrosur me ngjyrë të gjelbër do të përshtaten me mobilet të cilat kanë kryesisht ngjyrë të bardhë.

Nga ana tjetër, detajet e enterierit tuaj mund t’i zgjidhni edhe në ngjyra të tjera me çka do të arrini dukje interesante dhe mbresëlënëse.

Pra, mund të zgjidhni ngjyra kontrasti, apo nuanca të thjeshta më të mbyllëta.

Çfarëdo që të vendosni, nuk do të gaboni, transmeton Telegrafi.

Efekt të ngjashëm arrihet nëse vendosni që dhomën ta plotësoni me mobilie të gjelbra.

Me atë rast, preferohen ngjyrat neutrale të mureve, në mënyrë që të mos krijoni përshtypjen e ngarkesës së tepërt.

Me mobiliet e gjelbra mrekullisht përshtaten pjesët me ngjyrë druri, të cilat krijojnë përshtypjen e enterierit natyral.

Nëse vendosni për dizajn modern me elemente të gjelbra, mund të zgjidhni këto ngjyra: të portokalltën, vjollcë apo të trëndafiltë të errët. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Lifestyle
Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Lifestyle
Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Bëje vet
Biondinat apo zeshkanet, cilat janë më të suksesshme në punë?

Biondinat apo zeshkanet, cilat janë më të suksesshme në punë?

Lifestyle
Me ndihmën e këtyre përbërësve do ta hiqni yndyrën nga dollapët e kuzhinës për vetëm pak sekonda

Me ndihmën e këtyre përbërësve do ta hiqni yndyrën nga dollapët e kuzhinës për vetëm pak sekonda

Bëje vet
Horoskopi për muajin qershor 2023

Horoskopi për muajin qershor 2023

Astrologji
Kalo në kategori