LAJMI I FUNDIT:

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë
Reklama

Iluzionet optike janë një mënyrë e shkëlqyer për të mbajtur trurin tuaj vigjilent, si dhe për të testuar përqendrimin dhe syrin tuaj për detaje.

Nëse nuk keni hasur kurrë më parë në një iluzion optik, ato shpesh janë një imazh që të ngacmon mendjen dhe të ndryshojë formën që sfidon mënyrën tuaj të perceptimit të gjërave.


Sipas studimeve, sa më shumë ta ushtroni trurin tuaj me gjëegjëza dhe kuize sfiduese, aq më të zgjuar bëheni.

Një mënyrë për të mbledhur njohuri magjepsëse në mënyrën se si funksionon truri ynë është përmes iluzioneve optike, shkruan Mirror, përcjell Telegrafi.

An optical illusion that pictures a sailor and his wife's face

Një shembull i zgjuar i kësaj është një foto të vjetër ku gruaja e marinarit fshihet diku në imazh. Me sa duket, vetëm 1 për qind e njerëzve mund ta dallojnë atë në 15 sekonda.

Iluzioni portretizon një marinar që vështron detin në kërkim të bashkëshortes së tij, megjithatë duket se i dashuri i tij mund të jetë më afër se sa ai e imagjinon.

Pra, a mund ta gjeni gruan e marinarit në këtë imazh? Nëse nuk e keni gjetur akoma, imazhi i mëposhtëm e ka zgjedhur këtë iluzion – mjafton vetëm ta rrotulloni fotografinë. /Telegrafi/

An optical illusion that pictures a sailor and his wife's face

Në trend Fun

Më shumë
Një shofer shpëtoi kolegun e tij i cili mbeti i bllokuar bashkë me ekskavatorin e tij në një plazh në Angli

Një shofer shpëtoi kolegun e tij i cili mbeti i bllokuar bashkë me ekskavatorin e tij në një plazh në Angli

Fun
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

Interesante
Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Kalo në kategori