LAJMI I FUNDIT:

Nertila Arifi: Puna në Kopenhagë më jep mundësi që të tregoj më shumë veten

Nertila Arifi: Puna në Kopenhagë më jep mundësi që të tregoj më shumë veten

Nertila është kuadër e krijuar në Maqedoni në sferën e komunikimit dhe për atë kemi biseduar me të për të diskutuar në lidhje me dallimet e punës në Maqedoni dhe në Danimarkë, ku ajo tani punon si menaxhuese e rrjeteve sociale në një kompani.

Reklama

Arifi thotë se jeta është shumë më e mirë në Kopenhagë ndërsa puna është më e rëndë atje pasi ka më shumë sfida, njofton Telegrafi Maqedoni.

Asaj i mungojnë shumë malet e Maqedonisë, ushqimi vendor dhe bio. Ajo thotë se nuk e ka mendjen të kthehet në Maqedoni për të ushtruar profesionin në pesë vitet e ardhshme.

Këshillat që do t’i kishte dhënë vetes po të ishte 10 vite më e re do të ishin që mos dorëzohet, të jetë më e hapur dhe të njeh më shumë kultura të reja.

Nertila Arifi gjithashtu njihet edhe për udhëtimet dhe për këtë ajo thotë se kjo aventurë është e rëndësishme për të njohur tjerët, kulturat e tjerëve dhe të shijojë ushqimin e vendeve të ndryshme.

Fleksibiliteti në punë dhe profesionalizmi në grupin e punës, është ajo që e dallon ambientin e punës në Kopenhagë në krahasim me Maqedoninë. /Telegrafi/

Shikojeni videon për më shumë.

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Kalo në kategori