LAJMI I FUNDIT:

Në zonën malore rusët ishin fshehur nëpër istikame – operatori i dronit ukrainas i vëren dhe i eliminon

Në zonën malore rusët ishin fshehur nëpër istikame – operatori i dronit ukrainas i vëren dhe i eliminon

Batalioni i 109të i ushtrisë ukrainase ka postuar në Telegram, pamje nga ajri të betejës së ashpër të zhvilluar kundër rusëve në një zonë malore.

Reklama

Rusët ishin fshehur nëpër istikame, duke qenë të bindur se do t’i shpëtojnë artilerisë ukrainase, por ishte droni që u hidhte granata që ua prishi planin, transmeton Telegrafi.

Në pamjet e publikuara më poshtë, shihen ushtarët rusë duke lëvizur nëpër istikame, por që shumica prej tyre eliminohet nga granatat që u binin nga qielli.

Ukrainasit publikojnë videon e re të shkatërrimit të tankeve dhe mjeteve tjera të blinduara ruse në Vuhledar
Lexo po ashtu Ukrainasit publikojnë videon e re të shkatërrimit të tankeve dhe mjeteve tjera të blinduara ruse në Vuhledar

Madje disa prej tyre goditen në mënyrë direkte nga granatat që u binin pothuajse mbi kokë dhe shpërthenin – duke plagosur edhe tjerët që ishin afër tyre.

Sulme të tilla të ngjashme po ndodhin çdo ditë e më shumë në Vuhledar dhe Bakhmut, që po konsiderohet si pika më e nxehtë e kësaj lufte në Ukrainë. /Telegrafi/

 

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Azia
Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën

Operatori i dronit ukrainas arrin ta shkatërrojë tankun e braktisur rus, përmes kapakut të hapur fut granatën

Evropa
Kalo në kategori