Barcelona e ka kompletuar transferimin e ish-mesfushorit të Tottenham Hotspur, Paulinho – raporton Daily Mail.

Sipas gazetës angleze, katalunasit janë pajtuar ta paguajnë klauzolën e tij që e ka në kontratën me Guangzhou Evergrande.

Si mund t’i harxhojë Barcelona 222 milionë euro të fituara nga Neymar - Tre sulmues dhe tre mesfushorë në radarin e katalunasëve (Foto) Si mund t’i harxhojë Barcelona 222 milionë euro të fituara nga Neymar - Tre sulmues dhe tre mesfushorë në radarin e katalunasëve (Foto)

Kjo do të thotë se Blaugranët do të paguajnë 40 milionë euro për brazilianin.

Sidoqoftë, Barca akoma nuk ka publikuar ndonjë komunikatë që konfirmon transferimin e lojtarit.

Ndërkaq, Globo raporton se klubi kinez e ka lejuar Paulinhon që të arrijë marrëveshje personale me klubin spanjoll, ndërsa sipas ESPN, marrëveshja tashmë është arritur. /Telegrafi/