LAJMI I FUNDIT:

Ne nuk e dimë sa kohë do të zgjasë COVID-19, paralajmëron kryeministri italian

Ne nuk e dimë sa kohë do të zgjasë COVID-19, paralajmëron kryeministri italian

Kryeministri italian Mario Draghi tha të martën se urgjenca në raport me COVID-19 ka theksuar nevojën për të menduar për një kohë të gjatë dhe për të investuar në sektorin e shëndetësisë.

Reklama

“Pandemia aktuale na detyron të jemi më të përgatitur për të ardhmen”, ka thënë Draghi ndërsa mori pjesë në një uebinar me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, për të dëgjuar përfaqësuesit e shoqërisë civile përpara Samitit Global të Shëndetit në Romë më 21 maj, përcjell Telegrafi.

“Puna jonë duhet të fillojë tani sepse nuk e dimë sa do të zgjasë kjo pandemi ose kur do të godasë tjetra”, ka thënë më tej ai.

“Ne duhet të mbështesim kërkimin, të forcojmë zinxhirët e furnizimit dhe të ristrukturojmë sistemet shëndetësore kombëtare”.

“Ne duhet të forcojmë koordinimin dhe bashkëpunimin global”, citohet të ketë thënë ndër tjerash Draghi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Amerika

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori