LAJMI I FUNDIT:

Në Ditën Botërore të Mjedisit, AL TRADE mbjell fidanë në qytetin e Drenasit

Në Ditën Botërore të Mjedisit, AL TRADE mbjell fidanë në qytetin e Drenasit

Për nder të Ditës Botërore të Mjedisit, AL TRADE realizoi aktivitetin simbolik në mbjelljen e fidaneve në Komunën e Drenasit.

Reklama

Gjatë mbjelljes së fidaneve i pranishëm ishte edhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci.

“Ne me përkushtim dhe dashuri zotohemi të bëjmë më të mirën për vendin tonë, duke planifikuar gjithmonë aktivitete në të mirën dhe mbrojtjen e mjedisit”.

“Falenderojmë Komunën e Drenasit për bashkëpunimin dhe përkrahjen e kësaj iniciative”, thuhet në njoftimin e Al Trade.

Që nga fillimi i shënimit të ‘Ditës Botërore të Mjedisit’, në vitin 1974, kjo ditë sot festohet në më shumë se 100 vende dhe është ngjarja më e madhe vjetore për veprime pozitive mjedisore në botë.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja "rrahu" tre policë

Lajme
Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Lajme
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Lajme
Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Lajme
Lira Zajmi, kosovarja që në SHBA po kryen kërkim shkencor për sëmundjen e Alzheimerit

Lira Zajmi, kosovarja që në SHBA po kryen kërkim shkencor për sëmundjen e Alzheimerit

Shëndetësi
Kalo në kategori