LAJMI I FUNDIT:

Ndryshimet kushtetuese, Kovaçevski është takuar me ministrin Lloga

Ndryshimet kushtetuese, Kovaçevski është takuar me ministrin Lloga

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka ftuar një drekë jo formale me grupin e punës të cilët hartuan ndryshimet kushtetuese.

Reklama

Në takim morën pjesë edhe ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga dhe zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq. Në rrethana jo zyrtare mësohet se në takimin jo formal u diskutua mbi draft-amendamentet e dorëzuara në Qeveri, para se organi ekzekutiv t’i shqyrtojë dhe dorëzojë në Kuvend.

Shërbimet e Qeverisë në rrethana jo zyrtare thanë se sot nuk është paraparë mbledhje e Qeverisë, ndërsa nisma mund të merr dritën jeshile javën e ardhshme, përkatësisht në mbledhjen e së martës.

Në trend Lajme

Më shumë
Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Lajme
Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Lajme
Lirimi i Radoiçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lirimi i Radoiçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lajme
Policia kërkon ndihmë për identifikimin e një personi, dyshohet për vjedhje në Prishtinë

Policia kërkon ndihmë për identifikimin e një personi, dyshohet për vjedhje në Prishtinë

Kronika e Zezë
Abbott vizitoi ushtarët në kampin Bondsteel, konfirmon se do të vijnë edhe 200 ushtarë të tjerë

Abbott vizitoi ushtarët në kampin Bondsteel, konfirmon se do të vijnë edhe 200 ushtarë të tjerë

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kalo në kategori