LAJMI I FUNDIT:

Ndodh edhe kjo, shembet pishina në Brazil – sasia e madhe e ujit përfundon në garazhin që ishte ndërtuar nën pishinë

Ndodh edhe kjo, shembet pishina në Brazil – sasia e madhe e ujit përfundon në garazhin që ishte ndërtuar nën pishinë

Një kompleks banimi në Vila Veli në Brazil, ka mbetur pa pishinë e cila u shemb në mënyrë krejt të habitshme në një garazh.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur pishina mbi 22 metra e gjatë, në mënyrë krejt të papritur shembet e sasia e madhe e ujit përfundon në garazhin që gjendej nën pishinë, transmeton Telegrafi.


Për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar, ndërsa më të keqes i shpëtuan edhe veturat që ishin të parkuara që gjykuar nga pamjet dukej sikur nuk kishin shpëtim.

https://www.youtube.com/watch?v=WJfXFKnBLts

Megjithatë, banorët e kompleksit janë detyruar që përkohësisht të evakuohen, kurse disa prej tyre kanë thënë se kishin ndjerë aromën e gazit që vinte nga pishina.

E kompania që është marrë me ndërtimin e kompleksit, ka akomoduar banorët në hotelet më të afërta duke paguar të gjitha shpenzimet.

Mediat lokale raportojnë se pishina gjatë vitit të kaluar kishte qëndruar e mbyllur për më shumë se tre muaj, për shkak të rrjedhjes së ujit e gazit.

E kur u konstatua që ndërtesa nuk është dëmtuar, banorët janë lejuar të rikthehen në pronat e tyre. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Evropa
Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Amerika
Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Azia
Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Evropa
‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

Kroacia
Kalo në kategori