LAJMI I FUNDIT:

Ndikuesit hoqën dorë nga adoptimi i një fëmije sepse nuk mund ta ekspozojnë në internet

Ndikuesit hoqën dorë nga adoptimi i një fëmije sepse nuk mund ta ekspozojnë në internet

Ndikuesja Nikki Phillippi ka mbi një milion abonentë në YouTube, ku publikon rregullisht përmbajtje në lidhje me jetën familjare me bashkëshortin e saj, Dan.

Reklama

Së fundmi ata shkaktuan reagime të stuhishme në rrjetet sociale pasi u bë e ditur se ata kishin në plan të birësonin një fëmijë nga Tajlanda, por u tronditën me faktit që nuk do të lejohen ta shfaqin fëmijën në përmbajtjet e tyre online, prandaj çifti i martuar hoqën dorë nga synimi i tyre.

Edhe pse ngjarja në fjalë ka ndodhur disa vite më parë, një video e shkurtër e një videoje të Nikit dhe Danit që flisnin rreth saj u shfaq së fundmi në profilin e TikTok që poston shpesh polemika të influencuesve. Kjo video u bë virale në një kohë të shkurtër dhe aktualisht ka gjashtë milionë shikime.

“Kjo është e tmerrshme, dëshmi se vendimi për ndalimin e publikimit të fëmijëve në rrjetet sociale, pra në internet, ishte ende një ide e shkëlqyer”, është vetëm një nga komentet e njerëzve poshtë videos, të cilët janë tronditur nga vendimi i influencuesit.

Siç shpjegohet nga krijuesi i këtij profili në TikTok i quajtur @the_internet_is_foreverr, me postimet e tij ai përpiqet të tërheqë vëmendjen dhe të zgjojë shqetësimin e publikut për kulturën e ndikimit të sotëm dhe faktin që shumë prindër në fakt përdorin fëmijët e tyre ekskluzivisht si burim të ardhurash. /Telegrafi/

@the_internet_is_foreverr Like Dan said, “I mean, Nikki’s got a YouTube channel, and we share a whole lot.” #nikkiphillippi #childrenarenotcontent #youtubers #youtubersbelike #parenting #adoption #thailand #onlinesafety #stopexploitingkids #protectthechildren #fyp ♬ original sound – Renee

Në trend Fun

Më shumë
Gjilanasi, Shkëlqim Miftari hyn në librin Guinness

Gjilanasi, Shkëlqim Miftari hyn në librin Guinness

Interesante
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Vajza nga India bëri një laptop prej kartoni kur tezja e saj refuzoi t'ia jepte pajisjen elektronike

Interesante
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Kalo në kategori