LAJMI I FUNDIT:

Me ndihmën e pijes me këta tre përbërës, reduktoni ndjenjën e urisë dhe nxitni humbjen në peshë

Me ndihmën e pijes me këta tre përbërës, reduktoni ndjenjën e urisë dhe nxitni humbjen në peshë
(Foto: Healthline)

Humbja në peshë është një proces, në të cilin duhet t’u kushtohet vëmendje shumë faktorëve. Përveç aktivitetit fizik dhe një diete të kontrolluar, e cila nuk përfshin urinë, truket e vogla ushqyese mund t’ju ndihmojnë në këtë proces.

Reklama

Një prej tyre është lëngu i tre përbërësve të fuqishëm që redukton në mënyrë efektive ndjenjën e urisë, përshpejton metabolizmin, siguron energji dhe ndihmon organizmin të heqë qafe yndyrën e tepërt.

Një pije e bërë nga uthulla e mollës dhe mjalti është një aleat i vjetër në humbjen e peshës, ndërsa tani asaj i bashkohet edhe grejpfruti, i cili ndër të tjera stabilizon nivelin e sheqerit në gjak dhe zbërthen në mënyrë efektive yndyrat.

Këto çaje shkrijnë yndyrën dhe ndihmojnë në humbjen e peshës
Lexo po ashtu Këto çaje shkrijnë yndyrën dhe ndihmojnë në humbjen e peshës

Përbërësit

Një filxhan lëng grejpfruti të freskët

Dy lugë gjelle uthull molle

Një lugë gjelle mjaltë


(Foto: HealthyRecipe)

Përgatitja:

Përziejini mirë përbërësit derisa të bashkohen plotësisht. Pini lëngun para vaktit (mëngjes, drekë, darkë).

Përsëriteni procedurën çdo ditë për shtatë ditë rresht, më pas bëni një pushim për shtatë ditë dhe përsëriteni procedurën.

Nëse nuk e duroni dot hidhësinë e grejpfrutit, zëvendësojeni çdo të dytën ditë me lëng portokalli të freskët. /Telegrafi/


Në trend Shendetesi

Më shumë
Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Ushqim i shëndetshëm
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Shëndetësi
Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Shëndetësi
Arra e verdhë pastron gjakun, zbut reumatizmin

Arra e verdhë pastron gjakun, zbut reumatizmin

Shëndetësi
Rëndësia e pushimeve veror për shëndetin fizik dhe psikologjik

Rëndësia e pushimeve veror për shëndetin fizik dhe psikologjik

Psikologji
Kalo në kategori